Diagnostik Radyoloji
17 Şubat 2019

MR Hizmetleri:

Hizmet alımı yöntemi ile çalışan 1.5 tesla MR cihazı ile hastanemiz polikliniklerinden talep edilen tüm ilaçlı ve ilaçsız MR çekimleri Kırşehir Ahi Evran Eğitim ve Araştırma Hastanesinden randevu alınarak yapılabilmektedir. MR kayıt servisine başvuran hastalarımıza maksimum 30 gün randevu verilmektedir. Tetkiki yapılan hastanın görüntüleri anında PACS ve HBYS sistemine aktarılmaktadır. Tetkik raporları hizmet alımı nedeniyle dış merkezde raporlanmakta olup 7 gün sonra HBYS sistemine yüklenmektedir.

      Tomografi Hizmetleri:

16 dedektörlü bir adet Tomografi cihazı ile hastalarına hizmet vermektedir. Cihaz kapasitesine uygun olarak istenen tüm ilaçlı ve ilaçsız Tomografi tetkikleri yapılabilmektedir. İlaçlı tetkiklere bir gün sonrasına randevu verilmekte olup ilaçsız tetkikler aynı gün yapılmaktadır. Tetkiki yapılan hastanın görüntüleri anında PACS ve HBYS sistemine aktarılmaktadır.Tetkik raporları hizmet alımı nedeniyle dış merkezde raporlanmakta olup 7 gün sonra HBYS sistemine yüklenmektedir.

Ultrasonografi, Renkli Doppler ve Ultrasonografi Eşliğinde Girişimsel İşlemler Hizmetleri:

Hastanemiz polikliniklerinden, acil servisten, yatan hasta servisleri ve yoğun bakım ünitelerinden istenen Ultrasonografi, Renkli Doppler ve Ultrasonografi eşliğinde girişimsel işlemler Radyoloji uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Acil servisten yatan hasta servisleri ve yoğun bakım ünitelerinden talep edilen tetkikler hemen yapılmakta olup, polikliniklerden istenen tetkik raporları hastaya işlemin ardından hemen verilmektedir.

Radyografi hizmetleri:

Hatanemizde bulunan 1 adet radyografi cihazı ile hizmet vermektedir. Talep edilen her türlü radyografi tetkiki aynı gün yapılmaktadır. Görüntüler tetkikin tamamlanmasının ardından PACS ve HBYS sistemine aktaraılmaktadır.

Portable Radyografi Hizmetleri:

Hastanemizde bulunan 1 adet portable röntgen cihazı ile yoğun bakım üniteleri ve yatan hasta servislerinden radyoloji servisine gönderilmesinde tıbbi sakınca olan hastaların radyografik tetkikleri yapılabilmektedir.